Competition Results
Junior Girl's Under 18 (Australian Junior Beach Volleyball Championships 2020)

Match
#
Scheduled Date & Time Court Game
Desc
Team A Team B Result
Forfeit Info
Gold Medal
46 18/03/2020 5:00PM 1 Gold Medal Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 2-0 (21-18, 21-13)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
Bronze Medal
47 18/03/2020 4:00PM 4 Bronze Medal Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 0-2 (18-21, 20-22)
Duty Team: Loser of previous match on Court #4

 
5th Place Playoff
54 18/03/2020 11:00AM 8 5th Place Playoff Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 2-0 (21-15, 23-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #8

 
9th-12th Place Playoff
60 18/03/2020 11:00AM 10 9th-12th Place Playoff Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) 2-0 (21-13, 21-18)
Duty Team: Loser of previous match on Court #10

 
5th Place Playoff
55 18/03/2020 10:00AM 8 5th Place Playoff Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) 0-2 (16-21, 20-22)
Duty Team: Loser of previous match on Court #8

 
13th-15th Place Playoff
62 18/03/2020 9:00AM 8 13th-15th Place Playoff Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) 2-0 (21-11, 21-11)
Duty Team: Loser of previous match on Court #8

 
9th-12th Place Playoff
61 18/03/2020 8:00AM 8 9th-12th Place Playoff Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) 0-2 (16-21, 18-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #8

 
Semi-Finals
49 17/03/2020 3:50PM 2 Semi-Finals Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 1-2 (16-21, 21-13, 12-15)
Duty Team: Loser of previous match on Court #2

 
48 17/03/2020 3:00PM 2 Semi-Finals Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) 1-2 (21-19, 19-21, 10-15)
Duty Team: Loser of previous match on Court #2

 
16th-18th Place Playoff
66 17/03/2020 2:00PM 2 16th-18th Place Playoff Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-9, 21-11)
Duty Team: Loser of previous match on Court #2

 
13th-15th Place Playoff
63 17/03/2020 2:00PM 5 13th-15th Place Playoff Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) 2-0 (21-6, 21-9)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
5th Place Playoff
56 17/03/2020 1:10PM 5 5th Place Playoff Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 2-0 (21-17, 21-13)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
57 17/03/2020 1:00PM 2 5th Place Playoff Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) 2-0 (21-13, 21-11)
Duty Team: Loser of previous match on Court #2

 
9th-12th Place Playoff
59 17/03/2020 12:20PM 5 9th-12th Place Playoff Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) 2-0 (21-16, 21-13)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
58 17/03/2020 12:20PM 5 9th-12th Place Playoff Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) 2-1 (21-11, 15-21, 15-10)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
Quarter Finals
50 17/03/2020 11:30AM 5 Quarter Finals Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) 0-2 (18-21, 19-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
51 17/03/2020 11:30AM 1 Quarter Finals Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) 2-1 (20-22, 21-4, 15-9)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
53 17/03/2020 10:30AM 5 Quarter Finals Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 2-1 (21-14, 19-21, 15-9)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
52 17/03/2020 10:30AM 1 Quarter Finals Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 0-2 (21-23, 17-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
16th-18th Place Playoff
67 17/03/2020 10:00AM 10 16th-18th Place Playoff Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-0, 21-0)
Injury
Duty Team: Loser of previous match on Court #10

 
13th-15th Place Playoff
64 17/03/2020 9:40AM 5 13th-15th Place Playoff Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) 1-2 (9-21, 21-13, 5-15)
Duty Team: Loser of previous match on Court #5

 
16th-18th Place Playoff
65 17/03/2020 9:40AM 1 16th-18th Place Playoff Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) 1-2 (21-18, 9-21, 10-15)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
Pool A
10 16/03/2020 4:40PM 5 Pool A
1 v 5
Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) 2-0 (21-7, 21-14)
Duty Team: Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT)

 
19 16/03/2020 3:00PM 10 Pool A
2 v 4
Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 2-0 (21-17, 21-7)
Duty Team: Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA)

 
31 16/03/2020 2:00PM 10 Pool A
3 v 5
Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) 0-2 (9-21, 14-21)
Duty Team: Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA)

 
13 16/03/2020 12:20PM 10 Pool A
1 v 6
Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) 0-2 (18-21, 19-21)
Duty Team: Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT)

 
22 16/03/2020 11:30AM 10 Pool A
2 v 5
Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) 2-0 (21-11, 21-14)
Duty Team: Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW)

 
34 16/03/2020 10:30AM 10 Pool A
3 v 6
Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) 2-1 (22-20, 17-21, 15-11)
Duty Team: Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC)

 
7 16/03/2020 8:50AM 10 Pool A
1 v 4
Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 0-2 (19-21, 18-21)
Duty Team: Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA)

 
16 16/03/2020 8:00AM 10 Pool A
2 v 3
Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) 2-0 (21-15, 21-13)
Duty Team: Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW)

 
37 15/03/2020 3:00PM 10 Pool A
4 v 5
Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) 0-2 (13-21, 16-21)
Duty Team: Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA)

 
1 15/03/2020 2:00PM 10 Pool A
1 v 2
Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) 0-2 (20-22, 14-21)
Duty Team: Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC)

 
43 15/03/2020 1:10PM 10 Pool A
5 v 6
Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC) Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) 2-0 (21-17, 21-12)
Duty Team: Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW)

 
28 15/03/2020 11:30AM 10 Pool A
3 v 4
Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) 2-0 (21-11, 21-10)
Duty Team: Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld)

 
25 15/03/2020 10:30AM 10 Pool A
2 v 6
Holly Uren (AUS/ACT)/Lucia Zarak (AUS/ACT) Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) 2-0 (21-15, 22-20)
Duty Team: Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA)

 
4 15/03/2020 8:50AM 10 Pool A
1 v 3
Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld) Alexandra Thomason (AUS/WA)/Samantha Shillington (AUS/WA) 0-2 (19-21, 17-21)
Duty Team: Chloe Jacobi (AUS/VIC)/Mia Retschko (AUS/VIC)

 
40 15/03/2020 8:00AM 10 Pool A
4 v 6
Chloe Hatcher (AUS/NSW)/Teagan McDonnell (AUS/NSW) Teagan Cordes (AUS/SA)/Louella Wallbridge (AUS/SA) 2-0 (21-13, 22-20)
Duty Team: Caity Meale (AUS/Qld)/Erin Slogrove (AUS/Qld)

 
Pool B
11 16/03/2020 4:40PM 11 Pool B
1 v 5
Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) 2-1 (21-18, 17-21, 15-11)
Duty Team: Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC)

 
20 16/03/2020 3:50PM 10 Pool B
2 v 4
Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) 2-0 (22-20, 21-12)
Duty Team: Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld)

 
32 16/03/2020 2:00PM 11 Pool B
3 v 5
Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) 0-2 (13-21, 9-21)
Duty Team: Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld)

 
14 16/03/2020 1:10PM 10 Pool B
1 v 6
Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 2-0 (21-19, 21-17)
Duty Team: Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC)

 
23 16/03/2020 11:30AM 11 Pool B
2 v 5
Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) 0-2 (17-21, 7-21)
Duty Team: Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT)

 
35 16/03/2020 10:30AM 11 Pool B
3 v 6
Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 0-2 (13-21, 19-21)
Duty Team: Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA)

 
8 16/03/2020 9:40AM 10 Pool B
1 v 4
Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) 2-0 (21-14, 21-16)
Duty Team: Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld)

 
17 16/03/2020 8:00AM 11 Pool B
2 v 3
Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) 2-1 (9-21, 21-10, 17-15)
Duty Team: Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT)

 
38 15/03/2020 3:50PM 10 Pool B
4 v 5
Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) 1-2 (21-10, 23-25, 13-15)
Duty Team: Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld)

 
2 15/03/2020 2:00PM 9 Pool B
1 v 2
Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) 2-0 (21-15, 21-17)
Duty Team: Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA)

 
44 15/03/2020 1:10PM 11 Pool B
5 v 6
Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 0-2 (12-21, 8-21)
Duty Team: Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT)

 
29 15/03/2020 12:20PM 10 Pool B
3 v 4
Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) 0-2 (9-21, 7-21)
Duty Team: Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA)

 
26 15/03/2020 10:30AM 11 Pool B
2 v 6
Bridie Williamson (AUS/VIC)/Tamryn Cesare (AUS/VIC) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 0-2 (10-21, 14-21)
Duty Team: Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld)

 
5 15/03/2020 9:40AM 10 Pool B
1 v 3
Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA) Matilda 'Grace' Scotney (AUS/Qld)/Kayla Scott (AUS/Qld) 2-0 (21-8, 21-19)
Duty Team: Anna White (AUS/SA)/Michaela Kelly (AUS/SA)

 
41 15/03/2020 8:00AM 11 Pool B
4 v 6
Allana Benson (AUS/ACT)/Mei Doan Herlihy (AUS/ACT) Ella Milne (AUS/Qld)/Sophie Cornick (AUS/Qld) 0-2 (13-21, 15-21)
Duty Team: Chelsea Doyle (AUS/SA)/Ruby Vanloo (AUS/SA)

 
Pool C
12 16/03/2020 4:40PM 10 Pool C
1 v 5
Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 2-1 (20-22, 21-13, 15-12)
Duty Team: Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW)

 
21 16/03/2020 3:50PM 11 Pool C
2 v 4
Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) 2-0 (21-10, 21-5)
Duty Team: Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA)

 
33 16/03/2020 3:00PM 11 Pool C
3 v 5
Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 1-2 (21-18, 9-21, 13-15)
Duty Team: Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT)

 
15 16/03/2020 2:00PM 7 Pool C
1 v 6
Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-9, 21-8)
Duty Team: Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW)

 
24 16/03/2020 1:10PM 11 Pool C
2 v 5
Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 2-0 (21-14, 21-14)
Duty Team: Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC)

 
36 16/03/2020 12:20PM 11 Pool C
3 v 6
Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-4, 21-6)
Duty Team: Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld)

 
9 16/03/2020 9:40AM 11 Pool C
1 v 4
Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) 2-0 (21-14, 21-11)
Duty Team: Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA)

 
18 16/03/2020 8:50AM 11 Pool C
2 v 3
Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) 2-0 (21-14, 21-13)
Duty Team: Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC)

 
45 15/03/2020 3:50PM 11 Pool C
5 v 6
Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-10, 21-5)
Duty Team: Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC)

 
3 15/03/2020 3:00PM 11 Pool C
1 v 2
Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) 0-2 (10-21, 18-21)
Duty Team: Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld)

 
39 15/03/2020 2:00PM 11 Pool C
4 v 5
Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld) 0-2 (20-22, 18-21)
Duty Team: Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT)

 
30 15/03/2020 12:20PM 11 Pool C
3 v 4
Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) 2-0 (21-8, 21-11)
Duty Team: Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA)

 
27 15/03/2020 11:30AM 11 Pool C
2 v 6
Amy Le Blang (AUS/NSW)/Sofia Stuckmann (AUS/NSW) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-4, 21-18)
Duty Team: Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA)

 
6 15/03/2020 9:40AM 11 Pool C
1 v 3
Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA) Leticia Giancola (AUS/SA)/Kendel Haslett (AUS/SA) 0-2 (17-21, 18-21)
Duty Team: Charlotte Graham (AUS/Qld)/Sophie Walsh (AUS/Qld)

 
42 15/03/2020 8:50AM 11 Pool C
4 v 6
Zoe Smith (AUS/VIC)/Darcee O'Loughlin (AUS/VIC) Charlotte van Gerwen (AUS/ACT)/Gabby Reynolds (AUS/ACT) 2-0 (21-5, 21-15)
Duty Team: Amelie Warburton (AUS/WA)/Lucy Tyler (AUS/WA)