Match # |
Scheduled Date & Time | Court | Game Desc |
Team A | Team B | Result Forfeit Info |
---|---|---|---|---|---|---|
28 | Dec 04, 2022 4:00PM | Court 1 | Gold Medal | Garang Anyang (AUS/VIC)/Justin Schumann (AUS/VIC) | Arthur Canet (FRA)/Teo Rotar (FRA) | 0-2 (14-21, 16-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
27 | Dec 04, 2022 2:00PM | Court 1 | Bronze Medal | Joshua Howat (AUS/WA)/Jack Pearse (AUS/SA) | Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | 0-2 (18-21, 22-24) |
Duty Team: TBA |
||||||
26 | Dec 04, 2022 12:00PM | Court 2 | Semi Finals | Arthur Canet (FRA)/Teo Rotar (FRA) | Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | 2-1 (20-22, 21-18, 15-5) |
Duty Team: TBA |
||||||
25 | Dec 04, 2022 12:00PM | Court 1 | Semi Finals | Joshua Howat (AUS/WA)/Jack Pearse (AUS/SA) | Garang Anyang (AUS/VIC)/Justin Schumann (AUS/VIC) | 0-2 (19-21, 18-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
24 | Dec 04, 2022 9:00AM | Court 4 | Quarter Finals | Arthur Canet (FRA)/Teo Rotar (FRA) | Dartagnan Potts (AUS/SA)/Kaia Clarkin (AUS/ACT) | 2-0 (21-9, 21-15) |
Duty Team: TBA |
||||||
23 | Dec 04, 2022 9:00AM | Court 3 | Quarter Finals | Solomon Bushby (AUS/SA)/James Takken (AUS/QLD) | Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | 1-2 (21-18, 17-21, 10-15) |
Duty Team: TBA |
||||||
22 | Dec 04, 2022 9:00AM | Court 2 | Quarter Finals | Bryce Poland (AUS/QLD)/Robert Reeves (AUS/QLD) | Garang Anyang (AUS/VIC)/Justin Schumann (AUS/VIC) | 0-2 (14-21, 12-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
21 | Dec 04, 2022 9:00AM | Court 1 | Quarter Finals | Joshua Howat (AUS/WA)/Jack Pearse (AUS/SA) | Ruben Gale (AUS/QLD)/Declan Tiso (AUS/QLD) | 2-0 (21-16, 21-16) |
Duty Team: TBA |
||||||
20 | Dec 03, 2022 4:00PM | Court 4 | Round of 12 | Tim Gregory (AUS/VIC)/Martin Kaufer (AUS/VIC) | Dartagnan Potts (AUS/SA)/Kaia Clarkin (AUS/ACT) | 0-2 (16-21, 15-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
19 | Dec 03, 2022 4:00PM | Court 3 | Round of 12 | Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | Jonathan Hunt (AUS/WA)/Matthew Worthy (AUS/WA) | 2-0 (21-19, 21-14) |
Duty Team: TBA |
||||||
18 | Dec 03, 2022 3:00PM | Court 4 | Round of 12 | Christopher Blake (AUS/VIC)/Jack Gregory (AUS/VIC) | Bryce Poland (AUS/QLD)/Robert Reeves (AUS/QLD) | 0-2 (13-21, 14-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
17 | Dec 03, 2022 3:00PM | Court 3 | Round of 12 | Ruben Gale (AUS/QLD)/Declan Tiso (AUS/QLD) | Brandon Eagle (AUS/VIC)/Mitchell Field (AUS/QLD) | 2-0 (21-14, 21-19) |
Duty Team: TBA |
||||||
16 | Dec 03, 2022 1:20PM | Court 2 | Pool D Pool Play |
Ben Hood (AUS/QLD)/Lucas Josefsen (AUS/QLD) | Brandon Eagle (AUS/VIC)/Mitchell Field (AUS/QLD) | 1-2 (21-23, 21-18, 10-15) |
Duty Team: TBA |
||||||
15 | Dec 03, 2022 1:00PM | Court 1 | Pool C Pool Play |
Peter Fountotos (AUS/NSW)/Georgios Fountotos (AUS/NSW) | Dartagnan Potts (AUS/SA)/Kaia Clarkin (AUS/ACT) | 0-2 (19-21, 14-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
14 | Dec 03, 2022 12:20PM | Court 2 | Pool B Pool Play |
Jonathan Hunt (AUS/WA)/Matthew Worthy (AUS/WA) | Matthew Abela (AUS/VIC)/Robert Hope (AUS/VIC) | 2-0 (21-18, 21-12) |
Duty Team: TBA |
||||||
13 | Dec 03, 2022 12:00PM | Court 1 | Pool A Pool Play |
Ampex Isaac (TUV/QLD)/Saaga Malosa (TUV/QLD) | Bryce Poland (AUS/QLD)/Robert Reeves (AUS/QLD) | 0-2 (16-21, 15-21) |
Duty Team: TBA |
||||||
12 | Dec 03, 2022 11:00AM | Court 2 | Pool D Pool Play |
Garang Anyang (AUS/VIC)/Justin Schumann (AUS/VIC) | Tim Gregory (AUS/VIC)/Martin Kaufer (AUS/VIC) | 2-0 (21-13, 21-18) |
Duty Team: TBA |
||||||
11 | Dec 03, 2022 11:00AM | Court 1 | Pool C Pool Play |
Solomon Bushby (AUS/SA)/James Takken (AUS/QLD) | Ruben Gale (AUS/QLD)/Declan Tiso (AUS/QLD) | 2-0 (21-19, 21-18) |
Duty Team: TBA |
||||||
10 | Dec 03, 2022 10:00AM | Court 2 | Pool B Pool Play |
Arthur Canet (FRA)/Teo Rotar (FRA) | Christopher Blake (AUS/VIC)/Jack Gregory (AUS/VIC) | 2-0 (21-11, 21-12) |
Duty Team: TBA |
||||||
9 | Dec 03, 2022 10:00AM | Court 1 | Pool A Pool Play |
Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | Joshua Howat (AUS/WA)/Jack Pearse (AUS/SA) | 1-2 (21-15, 19-21, 13-15) |
Duty Team: TBA |
||||||
8 | Dec 02, 2022 6:00PM | Court 4 | Pool D Pool Play |
Tim Gregory (AUS/VIC)/Martin Kaufer (AUS/VIC) | Brandon Eagle (AUS/VIC)/Mitchell Field (AUS/QLD) | 2-1 (26-24, 20-22, 15-12) |
Duty Team: TBA |
||||||
6 | Dec 02, 2022 6:00PM | Court 3 | Pool B Pool Play |
Christopher Blake (AUS/VIC)/Jack Gregory (AUS/VIC) | Matthew Abela (AUS/VIC)/Robert Hope (AUS/VIC) | 2-1 (24-26, 21-14, 17-15) |
Duty Team: TBA |
||||||
4 | Dec 02, 2022 5:00PM | Court 4 | Pool D Pool Play |
Garang Anyang (AUS/VIC)/Justin Schumann (AUS/VIC) | Ben Hood (AUS/QLD)/Lucas Josefsen (AUS/QLD) | 2-0 (21-17, 21-16) |
Duty Team: TBA |
||||||
2 | Dec 02, 2022 5:00PM | Court 3 | Pool B Pool Play |
Arthur Canet (FRA)/Teo Rotar (FRA) | Jonathan Hunt (AUS/WA)/Matthew Worthy (AUS/WA) | 2-0 (21-10, 21-8) |
Duty Team: TBA |
||||||
7 | Dec 02, 2022 4:00PM | Court 4 | Pool C Pool Play |
Ruben Gale (AUS/QLD)/Declan Tiso (AUS/QLD) | Dartagnan Potts (AUS/SA)/Kaia Clarkin (AUS/ACT) | 2-0 (21-13, 21-13) |
Duty Team: TBA |
||||||
5 | Dec 02, 2022 4:00PM | Court 3 | Pool A Pool Play |
Joshua Howat (AUS/WA)/Jack Pearse (AUS/SA) | Bryce Poland (AUS/QLD)/Robert Reeves (AUS/QLD) | 2-1 (21-14, 17-21, 20-18) |
Duty Team: TBA |
||||||
3 | Dec 02, 2022 3:00PM | Court 4 | Pool C Pool Play |
Solomon Bushby (AUS/SA)/James Takken (AUS/QLD) | Peter Fountotos (AUS/NSW)/Georgios Fountotos (AUS/NSW) | 2-0 (21-16, 21-14) |
Duty Team: TBA |
||||||
1 | Dec 02, 2022 3:00PM | Court 3 | Pool A Pool Play |
Samuel Halley (AUS/NSW)/Mateusz Zieba (AUS/NSW) | Ampex Isaac (TUV/QLD)/Saaga Malosa (TUV/QLD) | 2-0 (21-10, 21-10) |
Duty Team: TBA |