Competition Results
Junior Boy's Under 16 (Australian Junior Beach Volleyball Championships 2020)

Match
#
Scheduled Date & Time Court Game
Desc
Team A Team B Result
Forfeit Info
Gold Medal
76 18/03/2020 5:00PM 1 Gold Medal Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) 0-2 (14-21, 18-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
Bronze Medal
75 18/03/2020 4:00PM 1 Bronze Medal Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) 0-2 (8-21, 14-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #1

 
13th-15th Playoff
56 18/03/2020 12:00PM 11 13th-15th Playoff Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 0-2 (15-21, 19-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #11

 
9th-12th Place Playoff
61 18/03/2020 11:00AM 11 9th-12th Place Playoff Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) 2-0 (21-16, 15-15, 15-8)
Duty Team: Loser of previous match on Court #11

 
5th-8th Place Playoff
64 18/03/2020 10:50AM 9 5th-8th Place Playoff Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) 0-2 (11-21, 12-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
9th-12th Place Playoff
62 18/03/2020 10:00AM 11 9th-12th Place Playoff Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) 2-1 (21-15, 19-21, 15-7)
Duty Team: Loser of previous match on Court #11

 
5th-8th Place Playoff
63 18/03/2020 9:00AM 9 5th-8th Place Playoff Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 2-0 (21-0, 21-0)
Injury
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
16th-19th Playoff
54 18/03/2020 8:00AM 11 16th-19th Playoff Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) 0-2 (14-21, 15-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #11

 
55 18/03/2020 8:00AM 9 16th-19th Playoff Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 2-0 (22-20, 21-13)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
Semi-Finals
74 17/03/2020 4:40PM 7 Semi-Finals Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) 2-0 (21-16, 21-10)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
73 17/03/2020 3:50PM 7 Semi-Finals Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) 0-2 (20-22, 18-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
13th-15th Playoff
58 17/03/2020 3:00PM 9 13th-15th Playoff Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 0-2 (10-21, 22-24)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
9th-12th Place Playoff
60 17/03/2020 2:00PM 9 9th-12th Place Playoff Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) 2-0 (21-10, 21-14)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
59 17/03/2020 1:10PM TBA 9th-12th Place Playoff Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) 2-1 (21-17, 11-21, 15-11)
Duty Team: Loser of previous match on Court #TBA

 
Quarter Finals
71 17/03/2020 12:20PM 9 Quarter Finals Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) 2-1 (20-22, 21-16, 15-10)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
72 17/03/2020 12:20PM 7 Quarter Finals Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) 0-2 (15-21, 18-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
69 17/03/2020 11:30AM 9 Quarter Finals Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 2-0 (21-9, 21-13)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
70 17/03/2020 11:30AM 9 Quarter Finals Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) 0-2 (15-21, 15-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
13th-15th Playoff
57 17/03/2020 10:30AM 9 13th-15th Playoff James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 2-1 (22-24, 21-12, 20-18)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
16th-19th Playoff
52 17/03/2020 9:40AM 7 16th-19th Playoff Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 0-2 (11-21, 16-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
53 17/03/2020 9:40AM 9 16th-19th Playoff Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) 0-2 (14-21, 18-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
Round of 12
66 17/03/2020 8:50AM 9 Round of 12 Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 0-2 (18-21, 17-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
67 17/03/2020 8:50AM 7 Round of 12 Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 0-2 (9-21, 16-21)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
65 17/03/2020 8:50AM 7 Round of 12 Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) 2-0 (21-12, 21-2)
Duty Team: Loser of previous match on Court #7

 
68 17/03/2020 8:00AM 9 Round of 12 Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) 2-0 (21-11, 21-15)
Duty Team: Loser of previous match on Court #9

 
Pool A
10 16/03/2020 2:00PM 14 Pool A
1 v 5
Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) 2-0 (21-15, 21-13)
Duty Team: Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA)

 
19 16/03/2020 1:10PM 14 Pool A
2 v 4
Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) 2-0 (21-19, 21-18)
Duty Team: Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC)

 
31 16/03/2020 12:20PM 14 Pool A
3 v 5
Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) 2-0 (21-14, 21-12)
Duty Team: Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT)

 
13 16/03/2020 11:30AM 14 Pool A
1 v 6
Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) 2-0 (21-8, 21-8)
Duty Team: Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA)

 
22 16/03/2020 10:30AM 14 Pool A
2 v 5
Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) 1-2 (21-16, 14-21, 17-19)
Duty Team: Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld)

 
34 16/03/2020 9:40AM 14 Pool A
3 v 6
Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) 2-0 (21-0, 21-7)
Duty Team: Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA)

 
7 16/03/2020 8:50AM 14 Pool A
1 v 4
Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) 2-0 (21-10, 21-9)
Duty Team: Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC)

 
16 16/03/2020 8:00AM 14 Pool A
2 v 3
Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) 1-2 (22-20, 10-21, 9-15)
Duty Team: Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld)

 
37 15/03/2020 2:00PM 13 Pool A
4 v 5
Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) 0-2 (11-21, 18-21)
Duty Team: Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT)

 
1 15/03/2020 1:10PM 13 Pool A
1 v 2
Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) 2-0 (21-15, 21-9)
Duty Team: Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA)

 
43 15/03/2020 12:20PM 13 Pool A
5 v 6
Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA) Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) 2-1 (21-6, 20-22, 15-7)
Duty Team: Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld)

 
28 15/03/2020 11:30AM 13 Pool A
3 v 4
Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) 2-0 (23-21, 21-11)
Duty Team: Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW)

 
25 15/03/2020 10:30AM 13 Pool A
2 v 6
Zac Yorkston (AUS/SA)/Connor Daniels (AUS/SA) Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) 2-0 (21-13, 21-10)
Duty Team: Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC)

 
4 15/03/2020 9:40AM 13 Pool A
1 v 3
Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW) Mitchell Croft (AUS/VIC)/Aaron Nguyen (AUS/VIC) 0-2 (18-21, 15-21)
Duty Team: Jozua McMeekin (AUS/WA)/Mitchell Barnett (AUS/WA)

 
40 15/03/2020 8:00AM 13 Pool A
4 v 6
Ethan Crawford (AUS/Qld)/Jonty Springer (AUS/Qld) Arland Shaw-Crocker (AUS/ACT)/Benji Jotzo (AUS/ACT) 2-0 (21-18, 21-15)
Duty Team: Kynan Leong (AUS/NSW)/Harley Sinclair (AUS/NSW)

 
Pool B
11 16/03/2020 2:00PM 13 Pool B
1 v 5
Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 2-0 (22-20, 21-14)
Duty Team: Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT)

 
20 16/03/2020 1:10PM 13 Pool B
2 v 4
Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) 2-0 (21-17, 21-18)
Duty Team: Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW)

 
32 16/03/2020 12:20PM 13 Pool B
3 v 5
Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 1-2 (21-9, 17-21, 14-16)
Duty Team: James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld)

 
14 16/03/2020 11:30AM 13 Pool B
1 v 6
Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 2-0 (21-6, 21-11)
Duty Team: Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT)

 
23 16/03/2020 10:30AM 13 Pool B
2 v 5
Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 1-2 (16-21, 21-12, 11-15)
Duty Team: Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA)

 
35 16/03/2020 9:40AM 13 Pool B
3 v 6
Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 2-0 (21-13, 21-11)
Duty Team: Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC)

 
8 16/03/2020 8:50AM 13 Pool B
1 v 4
Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) 2-0 (21-8, 21-12)
Duty Team: Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW)

 
17 16/03/2020 8:00AM 13 Pool B
2 v 3
Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) 0-2 (10-21, 15-21)
Duty Team: Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA)

 
38 15/03/2020 1:10PM 15 Pool B
4 v 5
Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) 0-2 (17-21, 15-21)
Duty Team: James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld)

 
2 15/03/2020 12:20PM 15 Pool B
1 v 2
Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) 2-0 (21-14, 21-13)
Duty Team: Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC)

 
44 15/03/2020 11:30AM 15 Pool B
5 v 6
Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 1-2 (10-21, 21-7, 10-15)
Duty Team: Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA)

 
29 15/03/2020 10:30AM 15 Pool B
3 v 4
Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) 2-0 (21-12, 21-8)
Duty Team: Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA)

 
26 15/03/2020 9:40AM 15 Pool B
2 v 6
Jay Tregeagle (AUS/ACT)/Markus Zarak (AUS/ACT) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 2-1 (17-21, 21-10, 15-9)
Duty Team: Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW)

 
5 15/03/2020 8:50AM 15 Pool B
1 v 3
Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA) Samuel Chen (AUS/NSW)/Joshua Wolfgang Munter (AUS/NSW) 2-1 (16-21, 21-18, 15-13)
Duty Team: Callan Thomas (AUS/VIC)/Seth Monahan (AUS/VIC)

 
41 15/03/2020 8:00AM 15 Pool B
4 v 6
Preston La Mott (AUS/SA)/Jamie Lamb (AUS/SA) James Clark (AUS/Qld)/Thomas Goh (AUS/Qld) 1-2 (15-21, 21-15, 10-15)
Duty Team: Danyl Mathews (AUS/WA)/Sebastian Northmore (AUS/WA)

 
Pool C
15 16/03/2020 4:40PM 12 Pool C
1 v 6
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 2-0 (21-12, 21-7)
Duty Team: Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT)

 
39 16/03/2020 3:50PM 12 Pool C
4 v 5
Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 2-1 (21-15, 19-21, 15-11)
Duty Team: Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC)

 
47 16/03/2020 3:00PM 12 Pool C
2 v 7
Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 2-0 (21-12, 22-20)
Duty Team: Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA)

 
36 16/03/2020 2:00PM 12 Pool C
3 v 6
Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 2-0 (21-13, 21-16)
Duty Team: Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT)

 
21 16/03/2020 1:10PM 12 Pool C
2 v 4
Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) 2-0 (21-19, 21-17)
Duty Team: Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld)

 
46 16/03/2020 12:20PM 12 Pool C
1 v 7
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 2-0 (21-13, 21-17)
Duty Team: Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW)

 
45 16/03/2020 11:30AM 12 Pool C
5 v 6
Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 1-2 (21-18, 19-21, 13-15)
Duty Team: Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA)

 
18 16/03/2020 10:30AM 12 Pool C
2 v 3
Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) 2-0 (21-14, 21-17)
Duty Team: Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld)

 
12 16/03/2020 9:40AM 12 Pool C
1 v 5
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 2-0 (21-12, 21-12)
Duty Team: Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld)

 
42 16/03/2020 8:50AM 12 Pool C
4 v 6
Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 2-1 (21-17, 21-23, 15-4)
Duty Team: Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA)

 
48 16/03/2020 8:00AM 12 Pool C
3 v 7
Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 0-2 (13-21, 15-21)
Duty Team: Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA)

 
30 15/03/2020 3:50PM 14 Pool C
3 v 4
Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) 2-1 (21-12, 13-21, 15-7)
Duty Team: Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC)

 
3 15/03/2020 3:00PM 14 Pool C
1 v 2
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) 0-2 (20-22, 10-21)
Duty Team: Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA)

 
49 15/03/2020 2:00PM 14 Pool C
4 v 7
Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 2-1 (15-21, 21-11, 15-11)
Duty Team: Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW)

 
24 15/03/2020 1:10PM 14 Pool C
2 v 5
Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 2-0 (21-14, 21-19)
Duty Team: Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC)

 
6 15/03/2020 12:20PM 14 Pool C
1 v 3
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) 2-0 (21-14, 21-8)
Duty Team: Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld)

 
50 15/03/2020 11:30AM 14 Pool C
5 v 7
Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 2-1 (21-14, 20-22, 15-11)
Duty Team: Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA)

 
27 15/03/2020 10:30AM 14 Pool C
2 v 6
Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld) Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) 2-0 (21-15, 21-10)
Duty Team: Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW)

 
9 15/03/2020 9:40AM 14 Pool C
1 v 4
Callen Fowler (AUS/VIC)/Benjamin Carrol (AUS/VIC) Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT) 2-0 (21-15, 21-5)
Duty Team: Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld)

 
33 15/03/2020 8:50AM 14 Pool C
3 v 5
Miles Mathieson (AUS/WA)/Sam Rixson (AUS/WA) Kevin Yu (AUS/NSW)/Marley Lang (AUS/NSW) 1-2 (24-26, 21-17, 8-15)
Duty Team: Matthew Cook (AUS/Qld)/Zane McDonald (AUS/Qld)

 
51 15/03/2020 8:00AM 14 Pool C
6 v 7
Joel Ukich (AUS/WA)/Joshua McCreery (AUS/WA) Max Jolly-Perrett (AUS/Qld)/Blake van Doren (AUS/Qld) 0-2 (10-21, 12-21)
Duty Team: Zed Wilson (AUS/ACT)/Ethan Rayner (AUS/ACT)